Reklama - Customer - 2
Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza na spektakl „Zemsta” w reżyserii Renaty Libery

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza na spektakl „Zemsta” w reżyserii Renaty Libery

Wydarzenie dla miłośników teatru i klasyki literatury polskiej

 

Muzeum Historyczne Skierniewic ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników teatru i klasyki literatury polskiej na wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Już 26 listopada (niedziela) odbędzie się spektakl pt. „Zemsta”, oparty na nieśmiertelnym dramacie Aleksandra Fredry, który niewątpliwie jest jednym z najwybitniejszych dzieł komediowych w polskiej literaturze.

 

Dwie okazje do obejrzenia sztuki

 

W godzinach 15:30-17:00 i 18:00-19:30, w murach Muzeum Historycznego Skierniewic, widzowie będą mieli okazję zobaczyć interpretację tego dzieła w reżyserii Renaty Libery. To szczególna okazja, by zobaczyć na żywo jak współczesni twórcy teatralni oddają hołd klasyce, nadając jej nowe życie.

 

Aktorzy Teatru Starego im. Antoniego Sikorskiego w Skierniewicach

 

Spektakl „Zemsta” zostanie zaprezentowany przez aktorów Teatru Starego im. Antoniego Sikorskiego w Skierniewicach, co gwarantuje, że wieczór spędzony w muzeum, będzie pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Reżyser i scenarzysta, Renata Libera, jest również odpowiedzialna za adaptację tekstu, co zwiastuje świeże i oryginalne podejście do dobrze znanego materiału.

Obsada

 

Obsada spektaklu składa się z utalentowanych aktorów, którzy wcielą się w barwne postacie z Fredrowskiego dramatu. Kacper Kozioł pojawi się jako fanfaron Papkin, a Maciej Zając wcieli się w rolę Cześnika. Artur Dyśko jako Rejent, Weronika Smulczyk jako Klara i Adam Stańczyk jako Wacław, przekażą na scenie dramat miłosny, który jest jednym z wiodących wątków dzieła. Nie zabraknie też innych znaczących postaci: Podstolina zostanie zagrana przez Dominikę Lange lub Renatę Liberę, Dyndalskiego zagra Maciej Nowak, a w postaci Murarza i Drugiego Murarza widzowie zobaczą Maksymiliana Majewskiego oraz Daniela Liberę lub Wojciecha Gałeckiego.

 

Aspekty techniczne spektaklu

 

Aspekty techniczne spektaklu także zapowiadają się imponująco. Muzykę stworzyli Mateusz Nadulski wraz z Dominiką Lange, natomiast scenografia, której autorką jest Weronika Smulczyk, z pewnością przeniesie publiczność w świat epoki, w której toczy się akcja dramatu. Kostiumy zaprojektował Maciej Dębski, a o odpowiednią atmosferę zadba zespół odpowiedzialny za dźwięk i światło, w skład którego wchodzą Sebastian Gawalkiewicz oraz Bartłomiej Wójcik, wspierani przez Renatę Liberę i Artura Dyśko.

 

Organizatorzy

 

Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Muzeum Historycznego Skierniewic, Teatru Starego im. Antoniego Sikorskiego oraz Miasta Skierniewice. Wstęp na spektakl jest wolny, co sprawia, że jest to doskonała okazja, aby kultura wysokiego poziomu była dostępna dla każdego.

 

Powiązane posty

32. Bieg Niepodległości w Skierniewicach

32. Bieg Niepodległości w Skierniewicach

Już po raz 32. odbył się Bieg Niepodległości w Skierniewicach. Blisko 160 uczestniczek i uczestników stawiło się na mecie w Parku…
Oszuści internetowi atakują – skierniewiczanka straciła 7 tysięcy złotych

Oszuści internetowi atakują – skierniewiczanka straciła 7 tysięcy złotych

11 listopada 2024 roku mieszkanka Skierniewic wystawiła kurtkę na sprzedaż na jednym z popularnych portali internetowych. Wkrótce otrzymała wiadomość od osoby…
Unikatowe eksponaty trafiły do Nieborowa

Unikatowe eksponaty trafiły do Nieborowa

Muzeum w Nieborowie i Arkadii wzbogaciło swoje zbiory o wyjątkowe, XVI-wieczne dzieła, które zostały przekazane w wieloletni depozyt przez Fundację Trzy…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *